دانستنی های مصرف دارو و مکمل - داروهای منتخب ضد تشنج (Anticonvulsant Drugs)

مشاوره تغذیه ای و رژیم درمانی در خصوص داروهای منتخب ضد تشنج

مشاوره تغذیه ای و رژیم درمانی در خصوص داروهای منتخب ضد تشنج

مقالات شماره ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۴

کاربر گرامی، در صورتی که داروهای ضد تشنج مصرف می کنید، لازم است تا از روشی خاص برای مصرف مواد غذایی روزانه مورد نیاز بدنتان پیروی کنید؛ زیرا این گروه از داروها می توانند بر جذب یا عدم جذب برخی مواد غذایی موثر باشند و در عین حال مواد غذایی مصرفی روزانه شما نیز می تواند متقابلاً بر میزان جذب و اثر گذاری این گروه از دارو ها موثر باشند.
متخصصین مجموعه متدمن در مقالات ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۴ به بررسی و تدوین دستور العمل های مربوط به تداخلات غذا و دارو برای داروهای ضد تشنج پرداخته اند.

بعبارت بهتر این گروه از مقالات به بررسی میزان کالری یا مواد مغذی مورد نیاز بدن شما که با رژیم های غذایی دریافت می کنید نمی پردازد؛ بلکه به بررسی تاثیرات متقابل مواد غذایی و داروهایی که شما هر روز مصرفی می کنید می پردازد و در تلاش است به شما آموزش دهد تا از روش هایی موثر برای کنترل تاثیرات نامطلوب و متقابل مصرف غذا و دارو بر هم استفاده کنید.

در مقالات ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۴ به بررسی گروه های دارویی زیر خواهیم پرداخت :

کربوکسامیدها (Carboxamides): کاربامازپین (carbamazepine) با نام تجاری Tegretol
مشتقات اسید والپروئیک (Valproic Acid Derivatives): والپروئیک اسید، دی والپروئکس (divalproex, valproic acid) با نام تجاری Depakote
هیدانتوئین (Hydantoin): فنی‌توئین (phenytoin) با نام تجاری Dilantin 
آنالوگهای گاما-آمینو بوتیریک اسید (GABA Analogs): گاباپنتین (gabapentin) و پرگابالین (pregabalin) با نام های تجاری Neurontin و Lyrica

مقاله تخصصی شماره ۱۳۵۱ بررسی داروهای کربوکسامیدها (Carboxamides)

در مقاله تخصصی شماره ۱۳۵۱ به بررسی داروهای کربوکسامیدها (Carboxamides) خواهیم پرداخت و در مورد " اثرات و عوارض احتمالی " و " پیام ها و هشدارهای تغذیه ای " این گروه از داروها را بصورت خلاصه شده مطالبی ارزنده بیان خواهیم نمود.

این داروها شامل گروه زیر هستند:

   کاربامازپین (carbamazepine) با نام تجاری Tegretol

لطفا جهت دریافت کامل این مقاله و بهره مندی از سایر مقالات مربوط به   " داروهای منتخب ضد تشنج با شماره های ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۴ "   با ثبت نام در سایت و انتخاب یکی از پکیج های زیر ، ضمن دریافت رژیم و مشاوره به اطلاعات کامل موجود در این مقالات نیز دست یابید:
پکیج انتخابی   ۱
پکیج انتخابی  ۴

نظرات و دیدگاه های شما