راهنمای بهره گیری از خدمات و بخش های مختلف سایت متدمن

معرفی خدمات و بخش های مجموعه رژیم درمانی متدمن

کاربران گرامی ، متخصصین محترم و همکاران عزیز فعال در بخش سلامت 

سلام
در ابتدا لازم می دانیم از حسن انتخاب شما عزیزان برای همراهی با مجموعه تغذیه ای و رژیم درمانی متدمن تشکر و قدردانی کنیم. قطعا این انتخاب شما را ارزشمند دانسته و برای کسب اعتماد روزافزون شما عزیزان سعی بسیار خواهیم نمود، همچنین پیشاپیش بخاطر مشکلات احتمالی که ممکن است بخاطر همکاری ما با سامانه های بانکی یا سایر ادارات و نهادهای خصوصی و دولتی پیش آید از شما عزیزان صمیمانه عذرخواهی می کنیم.

در این بخش سعی داریم تا شما سروران گرامی را با خدمات و نکات مهمی که برای بهره گیری از سایت و امکانات آن نیاز دارید آشنا کنیم و با هدایت شما عزیزان به بخش های هدف مسیری شفاف و روشن را برای شما ایجاد نمائیم ؛ لذا لطفا با توجه به نیاز خود حتما به مطالعه مکانیسم ارائه خدمات مورد نیاز خود بپردازید.
سروران گرامی اگر تمایلی به مطالعه متن های طولانی ندارید با مشاهده کلیپ ویدئوی آپلود شده زیر به سرعت با ماهیت خدمات ارائه شده در سایت ما آشنا شوید؛ البته در این کلیپ ویدئو ما تنها به کلیات اشاره می کنیم و در صورت علاقه برای آگاهی یافتن از جزئیات فرآیند ارائه خدمت می توانید به مطالعه قسمت مورد نظر خود بپردازید. 

                                                                                     با سپاس و تقدیم احترام
                                                                                          مجموعه متدمن

خدمت اول ) دریافت رژیم انلاین

کاربران گرامی مجموعه متدمن با فراهم نمودن بستری امن برای دریافت رژیم و مشاوره های تغذیه بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلینیک یا درمانگاه های سراسر کشور؛ سعی دارد بهترین و هوشمندانه ترین خدمات مورد نیاز شما را به گونه ای تامین نماید که مسیر دستیابی شما کاربران گرامی به هدفتان در کوتاهترین زمان و با بهترین کیفیت ممکن مورد انتظار شما امکان پذیر باشد.
در بخش نخست سعی داریم با تشریح روند دقیق دریافت رژیم از سوی شما کاربران گرامی بشکل شماتیک و مرحله به مرحله تمامی نقاط مبهم یا سوالات مورد نظرتان در مورد فرآیند دریافت رژیم آنلاین را رفع نمائیم.

خدمت دوم ) دریافت مشاوره غیر حضوری

کاربران گرامی مجموعه متدمن با فراهم نمودن بستری امن برای دریافت مشاوره های تخصصی تغذیه، روانشناسی و ورزشی بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلینیک، درمانگاه یا مطب های سراسر کشور؛ سعی دارد با بهره گیری از فضای مجازی در بهترین و سریع ترین مسیر ممکن طبق پروتوکل های سازمان بهداشت جهانی خدمات مورد نیاز شما را تامین نماید، بگونه ای که مسیر دستیابی شما کاربران گرامی به هدفتان در کوتاهترین زمان و با بهترین کیفیت مورد انتظار ، امکان پذیر باشد.
لذا شما را دعوت می کنیم با مطالعه جزئیات خدمت ارائه شده در بخش دوم در صفحه دریافت مشاوره با مکانیسم حاکم بر آن آشنا شده و در صورت تمایل نسبت به ارسال درخواست مشاوره خود از طریق فرم درخواست مشاوره اقدام فرمائید.

خدمت سوم ) اعطای نمایندگی به متخصصین تغذیه

متخصصین محترم تغذیه 
مجموعه متدمن با فراهم نمودن بستری امن و راحت برای ارائه رژیم غذایی و مشاوره های تخصصی تغذیه از طریق فضای مجازی و بدون نیاز به کلینیک، درمانگاه یا مطب؛ سعی دارد با بهره گیری از فضای مجازی امکان ارائه خدمات شما را به کاربران سراسر کشور با بهترین و جدیدترین مکانسیم های روز دنیا و طبق پروتکل های سازمان بهداشت جهانی فراهم آورد و خدمات ارائه شده توسط شما عزیزان را بدون درگیر نمودن وقت و هزینه شما سروران گرامی به دست کاربران برساند. 
هدف ما بسترسازی برای ارائه خدمات آنلاین شما عزیزان به کاربران کشور بدون درگیر نمودن شما با پیچیدگی ها و مشکلات پیش رو در فضای مجازی است تا به بهترین شکل و در کوتاهترین زمان ممکن و بدون نیاز به حضور فیزیکی شما در یک مکان خاص نیاز کاربران در سراسر کشور رفع گردد. 
لذا از شما دعوت می کنیم با مطالعه جزئیات این خدمت در بخش اعطای نمایندگی با مکانیسم حاکم بر آن آشنا شده و در صورت تمایل نسبت به ارسال درخواست نمایندگی از طریق فرم ثبت نام متخصصان تغذیه و رژیم درمانی اقدام فرمائید.

خدمت چهارم ) مشارکت با مراکز سلامت محور

با توجه به رویکرد و هدفگیری مجموعه متدمن جهت تغییر در سبک زندگی افراد جامعه و نظر به این مهم که ارائه رژیم های غذایی و خدمات مشاوره ای تنها بخش هایی کوچک از زنجیره ای مهم تر به نام سبک زندگی کاربران هستند، مجموعه متدمن در نظر دارد در بستر فضای مجازی و از طریق ایجاد مشارکت گسترده با آحاد تولید کنندگان خدمات یا محصولات مفیدی که در زنجیره سبک زندگی صحیح کاربران قرار دارند بستری را فراهم نماید تا کاربران گرامی به راحتی بتوانند نیازهای گوناگون خود را به شکلی راحت، علمی و منطبق با سبک زندگی درست تامین نمایند.
در همین راستا از شما ارائه دهندگان خدمات یا کالاها برای مشارکت در تحقق این آرمان دعوت به همراهی می کنیم تا با مطالعه و آشنایی با مکانیسم های مد نظر مجموعه متدمن در صفحه "مراکز فعال سلامت محور؛ در صورت تمایل بتوانید بدون درگیر شدن با پیچیدگی ها و مشکلات پیش رو در فضای مجازی از طریق فرم ثبت نام مراکز فعال سلامت محور از این بستر استفاده نمائید.

خدمت پنجم ) ارائه مقالات تخصصی

آرمان مجموعه متدمن تغییر در سبک زندگی افراد جامعه است و این مجموعه می داند که ارائه رژیم غذایی و خدمات مشاوره ای تنها با ایجاد دانش کاربردی در مخاطبین اثر بخش خواهد بود؛ لذا تصمیم دارد از بستر فضای مجازی جهت ارتقاع سطح دانش کاربران گرامی استفاده کرده و با ایجاد نگاهی تخصصی همراه با بیانی ساده از تغذیه و سبک زندگی درست؛ ذهن مخاطبین خود را برای تغییری بزرگ و اساسی در زندگی شان آماده نماید.
لذا به تمامی کاربران گرامی توصیه می شود ضمن مطالعه ی مکانیسم بهره برداری از مقالات که در بخش دسته بندی مقالات آمده است از مزایای کمی و کیفی مقالات ارائه شده جهت بهبود سبک زندگی خود بهره مند گردند.

خدمت ششم ) ارائه پک های رژیم درمانی

قطعا در هر جامعه ای نیازهای گوناگونی در سطوحی متفاوت در میان افراد جامعه وجود دارد و بر اساس همین مشکلات و نیازهای متفاوت نیز باید نسخه های متفاوتی برای هر یک از افراد جامعه تجویز شود. لذا تیم متدمن با تعریف پک های متفاوت رژیم درمانی که کاربردها و ماهیت های متفاوت دارند تلاش نموده است به بخش عمده ای از نیازهای کاربران گرامی با کیفیت عالی و قیمتی مناسب پاسخ دهد. شاید ساده ترین مثال در این زمینه امر چاقی باشد؛ گاهی چاقی فرد ناشی از پرخوریست، گاهی ناشی از استفاده از داروها و مکمل هاست، گاهی ناشی از عوامل ژنتیکی و گاهی نیز ناشی از بدخوری و عادات غذایی نادرست می باشد لذا برای رفع هر یک از این نوع چاقی های مطرح شده باید از روشی خاص با ابزارها و مسیری مشخص و متفاوت استفاده نمود. 
برای مطالعه و آگاهی یافتن از کمیت و کیفیت این پک ها لطفا به صفحه ارائه پک های رژیم درمانی مراجعه فرمائید.

خدمت هفتم ) پرسش و پاسخ

با توجه به این نکته اساسی که حتی در شفاف ترین سیستم های جهان همواره نکات و موضوعاتی پیش می آید که ممکن است سوالات یا ابهاماتی را در ذهن کاربران، همکاران یا حتی فعالین در آن مجموعه ایجاد نماید، مجموعه متدمن تلاش نموده است با ایجاد بخشی به نام پرسش و پاسخ راه حلی مناسب برای رفع این موارد ایجاد نماید.
بر این اساس شما سروران گرامی می توانید نسبت به مطالعه پرسش های رایج و آگاهی یافتن از جواب های آنها به صفحه پرسش و پاسخ موجود در فوتر سایت مراجعه فرمائید و حتی اگر پاسخ سوالات خود را در این بخش نیز پیدا نکردین می توانید نسبت به ارسال سوال خاص خود اقدام فرمائید، قطعا تیم پشتیبانی متدمن در سریع ترین زمان ممکن نسبت به ارسال پاسخ سوال شما اقدام خواهد نمود.
پیشاپیش از حسن اعتماد و همراهی شما سروران گرامی با مجموعه متدمن سپاسگزاریم


ویدئوهای آموزشی بهره گیری از امکانات سایت

در کلیپ آموزشی زیر روش دریافت رژیم آنلاین از سایت رژیم درمانی متدمن ارائه شده است .

لطفا سوالات و ابهامات خود را از طریق   واتس اپ   یا    تلفن دفتر   با تیم پشتیبانی ما برطرف فرمائید.
                                               ۰۹۳۶۴۰۸۹۸۹۸   -  ۰۲۱۵۵۳۶۴۶۸۵

با تشکر از اعتماد شما به ما
   تیم پشتیبانی متدمن
(مهارت تغذیه درست من)
Www.Metodeman.ir
         

ویدئو آموزشی ثبت نام در سایت متدمن

روند دریافت رژیم آنلاین و خدمات

کاربران گرامی ضمن تشکر از حسن انتخاب و اعتمادتان، از شما دعوت می کنیم که در ادامه با گام های مربوط به دریافت رژیم آنلاین آشنا شوید:
       گام اول )      ورود به پنل کاربری و دریافت مجوز ورود
       گام دوم )     ورود به صفحه رژیم آنلاین
       گام سوم )    تکمیل فرم تغذیه
       گام چهارم )  استفاده از اطلاعات آپلود شده در صفحه پروفایل کاربری


در ادامه از شما عزیزان دعوت می کنیم تا ضمن مطالعه این بخش، با هر یک از گام های فوق به همراه زیر مجموعه های آنها آشنا شوید تا تصویری واضح و شفاف از روند دریافت خدمت در مجموعه متدمن برای شما کاربران گرامی ایجاد گردد.

ورود به پنل کاربری اولین گام برای دریافت رژیم آنلاین 

این گام را می توان در سه بخش کلی خلاصه نمود: 


برای ورود به پنل کاربری ابتدا باید بر روی دکمه ورود که در هدر سایت قرار دارد کلیک فرمائید

اکنون باکسی باز می شود و از شما درخواست می کند شماره تلفن همراه خود را در آن وارد کنید

پس از وارد نمودن شماره تلفن همراه توسط شما کاربر گرامی ، همزمان با باز شدن یک باکس جدید، کدی چهار رقمی به شماره همراه شما پیامک می گردد.
 

کاربر گرامی از زمان ارسال شما تنها ۱۸۰ ثانیه زمان خواهید داشت تا کد ارسالی را در باکس مورد نظر وارد نمائید، چنانچه کد مورد نظر در این زمان برای شما پیامک نشد، لطفا با زدن دکمه "ویرایش شماره" از درستی بودن شماره همراه خود اطمینان حاصل نموده و مجددا تلاش نمائید.
توجه: چنانچه با وجود اطمینان از درست بودن شماره تلفن همراه و تلاش مجدد باز هم کد چهار رقمی برای شما ارسال نشد احتمالا ایرادی در سامانه پیامکی مخابرات اتفاق افتاده است؛ لذا لطفا با واحد پشتیبانی سایت با شماره های ۰۹۳۶۴۰۸۹۸۹۸ | ۰۲۱۵۵۳۶۴۶۸۵ جهت بررسی و رفع مشکل تماس بگیرید.

فیلم آموزشی گام اول

فیلم آموزشی گام اول دریافت رژیم آنلاینانتخاب سطح خدمت دومین گام برای دریافت رژیم آنلاین

کاربر گرامی لطفا جهت انتخاب سطح خدمت مورد نظر خود برای دریافت رژیم آنلاین در گام دوم به صفحه "دریافت رژیم آنلاین" مراجعه فرمائید.

مهمترین نکته مدنظر تیم متدمن در گام دوم، اطمینان از آگاهی شما کاربر گرامی از تفاوت های موجود در سه سطح ارائه خدمات است که با نام های "پک های اقتصادی" ، "پک های انتخابی" و "پک های لاکچری" در سایت متدمن مشخص شده اند. لذا توصیه اکید می کنیم ضمن مطالعه دقیق مطالب درج شده در این صفحه، جهت داشتن انتخابی بهینه و دستیابی به بهترین نتیجه ممکن از رژیم خود از میان سطوح مختلف خدمات ارائه شده برای طیف های گوناگون کاربران حتما با مطالعه دقیق تفاوت های موجود میان انواع پک های رژیم درمانی و خدمات ارائه شده در هر سطح که در صفحه "ارائه پک های رژیم درمانی" در فوتر سایت قرار دارد؛ با توجه به ویژگی های جسمی و روحی خود آمادگی لازم را جهت انتخاب یکی از انواع این پک ها در خود ایجاد کنید. 

تکمیل فرم تغذیه سومین گام برای دریافت رژیم آنلاین (سه مرحله اول فرم)

کاربر گرامی لطفا پس از مطالعه و انتخاب پکیج مد نظرتان در صفحه "دریافت رژیم آنلاین" با کلیک نمودن بر روی دکمه دریافت رژیم نسبت به شروع فرآیند ثبت اطلاعات خود در فرم تغذیه اقدام فرمائید.

 لازم به ذکر است که با توجه به طراحی هوشمندانه وب سایت متدمن، این آپشن برای شما عزیزان فراهم گردیده که پس از تکمیل فرم تغذیه بتوانید در سایر مراحل استفاده از سایت همواره از اطلاعات مندرج در آن بهره برداری نمائید و در صورت نیاز تنها باید اطلاعات خود را به روز رسانی کنید. لذا لطفا در تکمیل این بخش با صبر و دقت عمل نموده و تنها یکبار برای همیشه اطلاعات کاملی از خود را ارسال فرمائید. 

کاربر گرامی برای تکمیل نمودن فرم تغذیه و استفاده از آن به منظور دریافت خدمات در آینده ، باید ۹ مرحله زیر را به ترتیب طی نمائید: 

       مرحله اول          تعیین نوع رژیم درخواستی
       مرحله دوم          ثبت مشخصات فردی کاربر
       مرحله سوم         ثبت مشخصات جسمانی کاربر
       مرحله چهارم       ثبت محدودیت ها و شرایط خاص کاربر
       مرحله پنجم        ثبت فعالیت های روزانه کاربر
       مرحله ششم        ثبت بیماری هایی که کاربر به آن مبتلاست
       مرحله هفتم        ثبت توضیحات تکمیلی مورد نظر کاربر
       مرحله هشتم       ثبت وعده های غذایی یک روز کاربر
       مرحله نهم           انتخاب پکیج مورد نظر و تایید نهایی رژیم از سوی کاربر

در این بخش به دنبال تشریح سه مرحله نخست برای شما کاربران گرامی هستیم.

کاربر گرامی در مرحله نخست لازم است تا نوع رژیم درخواستی خود را تعیین کنید.


کاربران گرامی توجه فرمائید که تیم متخصصین متدمن، کلیه رژیم های مورد نیاز شما عزیزان را در هفت گروه اصلی زیر دسته بندی نموده اند:
رژیم های تناسب اندام
رژیم بیماری ها
رژیم های خاص
رژیم ورزشکاری
رژیم دوران های مختلف زندگی
رژیم بارداری
رژیم شیر دهی


اولین دسته بندی مربوط به رژیم های تناسب اندام است ؛ متخصصین تغذیه ما این دسته از رژیم ها را برای کاربرانی طراحی نموده اند که با توجه به شرایط خود به دنبال اهداف زیر از رژیم گرفتن هستند:
لاغر شدن به کمک رژیم غذایی
چاق شدن به کمک رژیم غذایی
تثبیت وزن با رعایت رژیم غذایی
کمک جهت دستیابی به تناسب اندام در کاربران دارای اختلالات خوردن با رژیم درمانی


در دومین دسته بندی که رژیم بیماری ها نام دارد ؛ متخصصین تغذیه تیم متدمن از رژیم درمانی برای بهبود گروه هایی مشخص از بیماران استفاده نموده اند که مشکل اصلی آنها ابتلا به برخی بیماری هاست و بنابر توصیه پزشکان یا متخصصین برای کاهش عوارض بیماری یا کمک به بهبود آن یا دستیابی به سلامت کامل خود تمایل دارند با دریافت رژیم هایی هدفمند و صحیح بر بیماریشان غلبه کنند.
بیماری های مورد نظر متخصصین مجموعه متدمن در این دسته بندی عبارتند از:
بیماری های التهابی
بیماری های عفونی
انواع دیابت ها
مشکلات قلبی و عروقی
مشکلات گوارشی
مشکلات عصبی و روانی
اختلالات متابولیک ژنتیکی
مشکلات کلیوی
انواع سرطان 
بیماری های غدد
بیماری های روماتوئیدی


سومین دسته بندی رژیم های خاص نام دارد و همانگونه که از نام این دسته بندی مشخص است، طراحی صورت گرفته در آن توسط متخصصین تغذیه متدمن، برای گروه هایی خاصی از کاربران می باشد. 
این دسته بندی شامل رژیم های زیر می باشد:
رژیم تعییین جنسیت:
          ویژه بانوانی که می خواهند شانس داشتن نوزادی با جنسیتی خاص را در بارداری خود افزایش دهند.
رژیم گیاه خواری:
          ویژه کاربرانی است که تنها از غذاهای گیاهی استفاده می کنند.
رژیم کتوژنیک:
          ویژه کاربرانی است که دارای بیماری سرع می باشند و به دنبال کاهش عوارض یا حتی درمان بیماری خود از روش رژیم درمانی هستند.چهارمین دسته بندی، رژیم های مخصوص ورزشکاران است و متخصصین تغذیه متدمن آنرا مخصوص گروه هایی خاصی از کاربران طراحی نموده اند که بصورت منظم و روتین ورزش حرفه ای انجام می دهند، همچنین استفاده از این رژیم ها به کاربرانی با اهداف خاص ورزشی مانند پرورش اندام نیز توصیه می شود.  
این دسته بندی شامل رژیم هایی برای گروه های زیر است:
رژیم برای ورزشکاران قدرتی:
          ویژه ورزشکاران فعال در فیلدهای قدرتی مانند وزنه برداری و ... 
رژیم برای ورزشکاران استقامتی:
          ویژه ورزشکاران فعال در فیلدهای استقامتی مانند دوچرخه سواری و ...
رژیم برای ورزشکاران سرعتی:          
          این رژیم در آینده نزدیک ارائه خواهد شد.


پنجمین دسته بندی ارائه شده توسط متخصصین تغذیه مجموعه متدمن ، رژیم هایی برای دوران های مختلف زندگی کاربران است و همانگونه که از نام آن مشخص است، طراحی صورت گرفته در این رژیم ها برای تمامی طیف های سنی کاربران مناسب و لازم است.
با بیانی بهتر می توان گفت که هر فردی در طول دوران های مختلف زندگی اش و با توجه به شرایط سنی خود نیاز دارد تا نکاتی را در مورد میزان مصرف درشت مغذی ها و ریز مغذی ها دانسته و مورد توجه قرار دهد.
این دسته بندی شامل رژیم هایی برای گروه های سنی زیر است:
          رژیم مخصوص کودکان
          رژیم مخصوص نوجوانان
          رژیم مخصوص بزرگسالان
          رژیم مخصوص میان سالان 


ششمین دسته بندی ارائه شده توسط متخصصین تغذیه مجموعه متدمن، رژیم هایی مخصوص برای دوران بارداری بانوان محترم می باشند که در اصل باید در دسته بندی قبلی قرار گیرند اما، متخصصین تغذیه مجموعه متدمن به دلیل اهمیت دوران بارداری، آنها را بصورت جداگانه بررسی می کنند.  
این دسته بندی شامل رژیم های مورد نیاز بانوانی با شرایط زیر است:
          رژیم برای بانوان قبل از بارداری
          رژیم سلامتی در دوران بارداری بانوان
          رژیم مخصوص بانوان دارای دیابت بارداری
          رژیم پره اکلمپیسی در بارداری بانوان
          رژیم اکلمپیسی در بارداری بانوان
          رژیم جهت کمک به رفع مشکل نازایی بانوان 


هفتمین دسته بندی ارائه شده توسط متخصصین تغذیه مجموعه متدمن، رژیم های مخصوص دوران شیردهی مادران محترم می باشد.
با توجه به این امر که مادران گرامی در این دوران با سه چالش عمده: کاهش وزن، افزایش وزن و حفظ سلامت خود و نوزاد مواجه هستند، رژیم های قرار گرفته  در این دسته بندی نیز بر همین اساس عبارتند از:

          رژیم کاهش وزن مادران
          رژیم افزایش وزن مادران
          رژیم سلامت مادر و نوزاد


کاربران گرامی در مرحله دوم از تکمیل فرم تغذیه  باید نسبت به درج اطلاعات و مشخصات خود اقدام فرمائید.


در فیلد مشخصات فردی ، اطلاعات شخصی شما کاربران گرامی دریافت می شود؛ مهمترین فیلدهای این مرحله توسط تیم متدمن با ستاره مشخص شده اند که پر نمودن آنها برای رفتن به مرحله بعدی اجباریست و عبارتند از:

       نام و نام خانوادگی
       کاربر گرامی پر نمودن این فیلد جهت شناسایی و برقراری ارتباط با شما کاربر گرامی لازم است. 
       تاریخ تولد:
       کاربر گرامی توجه فرمائید که با پر کردن فیلد تاریخ تولد سن شما بصورت اتوماتیک پر خواهد شد. 
       جنسیت:
       کاربر گرامی توجه فرمائید که میزان نیاز روزانه درشت مغذی ها و ریزمغذی ها در خانم ها و آقایان با هم متفاوت است. 
       وضعیت تاهل: 
       با توجه به اینکه وضعیت تاهل می تواند در روحیه و روند دریافت برنامه غذایی ارسالی برای شما کاربر گرامی تاثیر گذار باشد این فیلد ستاره دار شده است. 
       شماره تلفن:
       کاربر گرامی برای پر نمودن این فیلد تنها کافیست که تلفن ثابت خود را به همراه کد شهرستان محل سکونت وارد نمائید.
       نوع و سابقه رژیم قبلی:
       کاربر گرامی تنها اگر در فیلد سابقه دریافت رژیم ، گزینه دارم را انتخاب کنید این فیلد فعال خواهد شد و پر نمودن آن الزامی می گردد. 


همچنین لازم است تا در مورد سه فیلد کدمعرف، نام مشاور منتخب شما و کد نظام پزشکی مشاور اندکی توضیح دهیم:

   کد معرف:
   با توجه به توافق نامه های امضا شده میان مجموعه متدمن و سایر نهادهای سلامت محور فعال در کشور، این امکان فراهم شده است تا بتوانیم کاربرانی را که از سوی متخصصین و شاغلین فعال در این مجموعه ها معرفی می شوند شناسایی کنیم؛ این امر در تکمیل پرونده سلامت این افراد و کمک به ارائه بهتر خدمات به این عزیزان به ما کمک می کند، لذا در صورت ارجاع از سوی هر مرکز یا فردی حتما این بخش را تکمیل فرمائید. 

   نام مشاور منتخب شما: 
   با توجه به همکاری مجموعه متدمن با طیف گسترده ای از متخصصین و مشاوران در سراسر کشور از یک سو و توجه به این امر که هر یک از این عزیزان دارای روش و سبک خاص خود در درمان و ارتباط با کاربران گرامی هستند؛ این احتمال در نظر گرفته شده است که تعدادی از کاربران گرامی تمایل داشته باشند از خدمات یک متخصص یا مشاور خاص استفاده نمایند لذا این امکان برای این دسته از کاربران عزیز فراهم شده است که با وارد نمودن نام مشاور منتخب خود بتوانند از خدمات متخصص مورد نظرشان استفاده کنند.
البته لازمه این امر همکاری متخصص مورد نظر با مجموعه متدمن و داشتن زمان خالی در برنامه ایشان است، لذا شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به صفحه معرفی متخصصین واقع در هدر سایت بخش درباره ما با کلیه همکاران مجموعه متدمن آشنا شده و در صورت تمایل یکی از آنها را بعنوان مشاور یا متخصص موردنظر خود انتخاب کنید؛ در غیر این صورت تیم تخصصی رژیم درمانی و مشاوره متدمن با توجه به شرایط و ویژگی های شما یک متخصص یا مشاور را برای شما انتخاب می کند. 

   کد نظام پزشکی: 
    این بخش را می توان بعنوان مکمل دو بخش قبل در نظر گرفت؛ بعبارت بهتر اگر کاربری از سوی کادر درمانی به مجموعه متدمن ارجاع داده شود یا تمایل داشته باشد پزشک یا مشاور خاصی او را درمان کند می تواند با وارد نمودن کد نظام پزشکی ایشان در این بخش این مهم را محقق نماید. قطعا اولویت ما تحقق خواست شما در چهارچوب ارائه بهترین سطح خدمات به شما کاربران گرامی است؛ لذا تیم متدمن ابتدا سعی خواهد نمود با توجه به کد نظام پزشکی وارد شده توسط شما اقدام نماید، اما اگر متخصص یا مشاور مورد نظر به هر دلیلی خود از ارائه خدمت انصراف داد در مرحله بعد تیم متخصصین متدمن نسبت به انتخاب مشاور یا متخصص جایگزین جهت ارائه خدمت به شما کاربر گرامی اقدام خواهد نمود.

سایر فیلدهای باقی مانده در بخش مشخصات فردی از فرم تغذیه: 

   شهر محل سکونت ، آدرس و کد پستی:
   هدف از قرار دادن این فیلدها کمک به آن دسته از کاربرانی است که تمایل دارند از خدمات تکمیلی ما در بخش دستگاه های لاغری و ورزشی و مجموعه های سلامت محور استفاده کنند.
بر این اساس کاربران محترم با پر کردن سه فیلد فوق، این امکان را فراهم می کنند تا تیم متدمن بتواند فرصت هایی ارزشمند را جهت استفاده آنها از امکانات و زیرساخت های موجود در شهر یا محل سکونت شان بصورت رایگان و حتی در مواردی با تخفیفات ویژه فراهم نماید.  
لذا توصیه قطعی مجموعه متدمن به شما سروران گرامی پر کردن تمامی فیلدهاست.

   نحوه آشنایی با ما: 
   کاربر گرامی، شما با پر نمودن این بخش به همکاران ما در مجموعه متدمن این امکان را می دهید تا با شناسایی مسیرهای ارتباطی بین ما و شما، ضمن ایجاد زیرساختی بهتر، شرایطی مطلوب تری را نیز جهت تسهیل این روند برای ارائه خدمات بهتر در آینده به شما سروران گرامی فراهم نمایند.

   راه ارتباطی با شما: 
    با توجه به ارائه گسترده خدمات مشاوره ای در حوزه های تغذیه ، روانپزشکی و ورزشی به کاربران محترم ، این بخش را می توان بعنوان پیشنهاد اختصاصی هر کاربر برای ایجاد یک پل ارتباطی میان خود و مجموعه متدمن در نظر گرفت.
بعنوان مثال ، ممکن است کاربری به دلیل وضعیت شغلی خود نتواند در محل کار از تلفن استفاده کند، اما دسترسی مناسبی به پیامک یا اینترنت داشته باشد لذا با انتخاب پیامک یا پیام رسان های اجتماعی بعنوان کانال ارتباطی خود با ما ؛ این امکان توسط تیم پشتیبانی متدمن برای او فراهم می گردد تا از هر تغییری در رژیم یا روند دریافت خدمات خود از طریق پیامک و ... اطلاع یابد، برای سایر موارد بیان شده نیز می توان کارکردهایی مشابه را در نظر گرفت بخصوص با استفاده از شبکه های اجتماعی و ایمیل می توان در تسهیل روند انتقال برخی اطلاعات و مطالب آموزشی مفید به کاربران کمک فراوانی نمود.

   ایمیل: 
همان گونه که در آیتم قبل بیان شد با ارائه ایمیل توسط کاربران گرامی این امکان برای تیم متدمن فراهم می شود که بتوانند مسیری مطمئن و در دسترس را برای انتقال اطلاعات مفید و کاربردی برای آنها فراهم نمایند.

کاربر گرامی در مرحله سوم از تکمیل فرم تغذیه باید نسبت به درج اطلاعات و مشخصات جسمی و فیزیکی خود اقدام فرمائید.


همانگونه که از نام مرحله مشخصات جسمانی مشخص است، کاربران گرامی باید در این مرحله نسبت به پر کردن فیلدهایی که برای ارائه رژیم غذایی با توجه به ویژگی های فیزیکی آنها لازم اقدام نمایند؛ بعبارت بهتر فردی با قدی بلند، نسبت به فردی کوتاه قد نیازهای غذایی متفاوتی دارد.


کاربر گرامی مهمترین فیلدهای این مرحله نیز با ستاره مشخص شده اند که پر نمودن آنها برای رفتن به مرحله بعدی اجباریست و عبارتند از:

   قد کاربر :
   کاربر گرامی اولین داده مهم برای تعیین حداقل نیاز روزانه شما به مواد مغذی، طول قد شماست؛ اما مهمترین مساله در اینجا این است که آیا شما از روشی صحیح برای اندازه گیری قد خود استفاده می کنید؟
برای پاسخ به این سوال به مطالب بیان شده در ادامه دقت فرمائید: 
       کاربر گرامی شما باید قد خود را بدون کفش، دمپایی یا ... اندازه گیری کنید.
       ابتدا باید پاهایتان در کنار هم قرار داشته باشند (جفت باشند)، به گونه ای که پاشنه ی پا به دیوار یا تخته اندازه گیری چسبیده باشد.
       کاربر گرامی شما باید راست بایستید، نه شل و نه کشیده، آنگاه مستقیم به جلو نگاه کنید، بدون اینکه سر خود را به بالا یا پایین بکشید.
       در این حالت باید بالای گوش و گوشه خارجی چشم شما در یک خط موازی و روی یک سطح قرار داشته باشند. 
       اکنون باید یک میله افقی یا تکه چوبی مستطیلی یا قسمت بالای استادیومتر ، را به سمت پایین حرکت دهید تا در بالای بخش صاف سر شما قرار بگیرد. 
       کاربر گرامی توجه فرمائید که در این روش دقت حدودا  ¼ اینچ یا ۰.۵ سانتی متر خواهد بود.
       حال می توانید با چسباندن یک متر نواری بر روی دیوار قد خود را اندازه گیری کنید.

   وزن فعلی :
   کاربر گرامی دومین داده مهم برای تعیین حداقل نیاز روزانه شما به مواد مغذی وزن کنونی شماست و مهمترین سوال در اینجا این است که آیا شما از روشی صحیح برای اندازه گیری وزن خود استفاده می کنید؟ 
برای پاسخ به این سوال به مطالب بیان شده در ادامه دقت فرمائید: 
       کاربر گرامی ابتدا باید دقت و مقیاس اندازه گیری ترازو شما مشخص گردد، بعبارت بهتر لازم است که دستگاه مکرر کالیبره شود.
       برای اطمینان از کالیبره بودن، باید همواره قبل از اندازه گیری وزن یا هنگام جابجایی ترازو، با وزنه شاهد (وزنه ای که از آن اطمینان دارید) ترازو را کنترل کنید.
       اکنون شما باید در وسط ترازو و بدون حرکت بر روی دو پا بایستد و به روبه رو نگاه کنید.
       سپس فردی دیگر (توزین کننده) باید با ایستادن در مقابل ترازو، وزن دقیق فرد را با دقت ۰/۱ کیلوگرم بخواند و ثبت کند.
       توجه فرمائید که در صورت حرکت بر روی ترازو باید وزن گیری مجدد انجام شود.
       کاربر گرامی در صورت امکان از انواع تراوزهای شاهین دار بجای انواع فنری استفاده فرمائید.
       توجه فرمائید که باید همواره با لباس سبک و بدون کفش خود را وزن کنید.
       دقت اندازه گیری باید ۲۰۰ گرم برای بزرگسالان و ۱۰۰ گرم برای نوزادان باشد. 
       توجه داشته باشید که در نوزادان، اندازه گیری های بالاتر از صدک نودم یا زیر صدک دهم (۱۰% بالا و پائین) نیاز به ارزیابی بیشتر دارد. 

   میزان اشتها:   
   اطلاع داشتن از میزان اشتها، یکی از نکات کلیدی برای تمامی متخصصین جهت ارائه نسخه ای موثر برای کاربران گرامی است، زیرا احتمالاتی را مشخص می کند که می توانند راهکارهای موثر را برای دستیابی به هدف در اختیار کاربر و متخصص قرار دهند. 

کاربر گرامی در صورتی که به هر دلیلی امکان اندازه گیری قد خود را به روش استاندارد بیان شده در بالا ندارید (مانند معلولین یا افرادی که انحنای ستون فقرات دارند) می توانید فیلدهای زیر را بجای قد پر کنید:

   طول بازو : (مراحل اندازه گیری)
       کاربر گرامی ابتدا بازوهای خود را با زاویه ۹۰ درجه از بدن، مستقیماً به طرفین بکشید.
       سپس با کمک گرفتن از فردی فاصله بلندترین نوک انگشت یک دست تا بلندترین نوک انگشت دست دیگر را اندازه گیری کنید.

   قد خوابیده بزرگسال : (مراحل اندازه گیری)
       کاربر گرامی از یک فرد ثالث بخواهید تا در سمت راست بدن شما بایستد. 
       اکنون بدن خود را به شکلی قرار دهید که اندام تحتانی، تنه، شانه ها و سر  صاف باشند. 
       از فرد مورد نظر بخواهید تا یک علامت در قسمت بالایی مطابق با تاج سر و یکی در پایین و در راستای پایه پاشنه ها قرار دهد. 
       اکنون طول بین علائم را با نوار اندازه گیری کنید.

   قد زانو: 
   کاربران گرامی اندازه گیری قد زانو با قد ایستاده ارتباط زیادی دارد و در کسانی که نمی توانند بایستند یا افرادی که ممکن است انحنای ستون فقرات داشته باشند، مفید خواهد بود. 
   مراحل اندازه گیری قد زانو به شرح زیر می باشد: 
       کاربر گرامی برای اندازه گیری قد زانو باید از پای چپ استفاده کنید.
       ابتدا باید زانوی چپ و مچ پای چپ را تا زاویه ۹۰ درجه خم کنید. (در صورت امکان از یک مثلث استفاده شود.)
       اکنون از کولیس جهت سنجش ارتفاع زانو استفاده فرمائید.
       برای اندازه گیری با کولیس، آنرا باز کرده و قسمت ثابتش را زیر پاشنه قرار دهید، سپس تیغ کشویی را در پائین ران قرار دهید.(تقریباً ۲ اینچ پشت کشکک)
       اکنون با استفاده از یک متر اندازه گیری پارچه ای، از پاشنه تا سطح قدامی ران را اندازه بگیرید.

فیلدهای باقی مانده از مرحله سوم فرم تغذیه نقشی موثر را در کمک به یافتن و حل مشکلات احتمالی کاربران بر عهده دارند و عبارتند از :

دور کمر: 
            روش و مراحل اندازه گیری صحیح دور کمر عبارت است از: 
            ابتدا بایستید و نوار اندازه گیری را در باریکترین قسمت کمر، درست بالای استخوان های ران قرار دهید.
            سپس اطمینان حاصل کنید که نوار اندازه گیری به صورت افقی به دور کمر قرار دارد.
            توجه داشته باشید که باید نوار اندازه گیری شما آرام به دور کمر نگه داشته شده باشد و پوست را فشرده نکنید.
            اکنون اندازه دور کمر خود را درست پس از بازدم اندازه بگیرید.

دور باسن: 
           کاربر گرامی توجه فرمائید برای اندازه گیری دور باسن ؛ دور مفصل ران باید در سطح بیشترین برجستگی باسن اندازه گیری شود، یعنی هنگامی که فرد به حالت ایستاده قرار دارد و پاها را کنار هم قرار می دهد. 

نسبت دور کمر به باسن (WHR)
       فیلد مربوط به این نسبت بصورت اتوماتیک در سایت پر می شود و بیانگر شاخصی مهم در علم تغذیه می باشد که متخصصین تغذیه مجموعه متدمن از آن برای ارزیابی احتمال بروز برخی بیماری ها و مشکلات در شما کاربران گرامی استفاده می کنند. 

دور مچ: 
       برای اندازه گیری دور مچ باید محیط مچ دست راست را به کمک یک نوار اندازه گیری نمود.
       محل مورد نظر کمی دورتر از بخش استیلوئید و در مکانی است که چین خوردگی مچ دست راست وجود دارد.

       متخصصین تغذیه مجموعه متدمن با ترکیب نمودن داده های مربوط به قد و دور مچ کاربران در فرمول های علمی به شاخصی جهت تعیین استخوان بندی کاربران دست خواهند یافت.

توجه:   بصورت خاص اگر رژیم انتخابی شما بارداری باشد علاوه بر فیلدهای قبل، باید فیلدهای زیر را نیز پر کنید:

     وزن قبل از بارداری:
      کاربر گرامی، منظور از وزن قبل از بارداری، آخرین وزنی است که مادر قبل از بارداری داشته است.
      از این داده برای محاسبه BMI مادر قبل از بارداری استفاده می شود، سپس میزان اضافه وزن مورد نیاز مادر در دوران بارداری براساس آن محاسبه می گردد. 
     هفته چندم بارداری:
      کاربر گرامی، متخصصین تغذیه باید برای ارائه رژیم مناسب به شما بدانند که اکنون شما در هفته چندم بارداری خود قرار دارید. 
     تعداد جنین:
      کاربر گرامی، متخصصین تغذیه باید برای ارائه رژیمی که کالری و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما و جنین (های) شما را تامین نماید، از تعداد جنین موجود در        رحم شما آگاهی داشته باشند.


توجه:   یک استثنای دیگر زمانی است که رژیم انتخابی شما شیردهی باشد، در این صورت علاوه بر فیلدهای قبل، باید فیلدهای زیر را نیز پر کنید:

     وزن کودک هنگام تولد:
      کاربر گرامی، یکی از پارامترهای تاثیرگذار بر رژیم شیردهی وزن کودک شما در هنگام تولد است.
     وزن فعلی کودک:
      کاربر گرامی، متخصصین تغذیه باید برای ارائه رژیم مناسب به شما بدانند که اکنون نوزاد شما در چه شرایطی قرار دارد. 
     ماه چندم شیردهی:
       کاربر گرامی، متخصصین تغذیه باید برای ارائه رژیمی که کالری و مواد مغذی مورد نیاز شما و نوزاد را تامین نماید از ماه بارداری شما آگاهی داشته باشند.   
       زیرا در ماه های مختلف شیردهی نیازهای متفاوت غذایی وجود خواهد داشت.   


تکمیل فرم تغذیه سومین گام برای دریافت رژیم آنلاین (سه مرحله دوم فرم)

کاربر گرامی در بخش قبل با بررسی و آنالیز سه مرحله نخست از فرم تغذیه (مراحل اول، دوم و سوم) در مورد علت وجود و روش تکمیل تک تک فیلدهای موجود در این مراحل و دلایل تاثیر گذاری محتوای این فیلدها بر رژیم شما به تفضیل مطالبی را بیان کردیم.
در این بخش با روشی مشابه به دنبال تشریح سه مرحله دوم از فرم تغذیه (مراحل چهارم، پنجم و ششم) برای شما کاربران گرامی هستیم. 


کاربر گرامی در مرحله چهارم از تکمیل فرم تغذیه باید نسبت به درج محدودیت ها یا شرایط خاص در رژیم خود اقدام فرمائید.


در گام مربوط به محدودیت ها و شرایط خاص ، متخصصین مجموعه متدمن انتظار دارند که کاربران گرامی، دقیقا هدف خود را از رژیم گرفتن مشخص نموده و تمام محدودیت ها و نکاتی را که از دیدگاه کاربران لازم است متخصصین تغذیه در نوشتن رژیم برای آنها رعایت کنند در این بخش ذکر نمایند.


تقریبا تمامی فیلدهای این مرحله با ستاره مشخص شده اند و پر نمودن آنها برای رفتن به مرحله بعدی اجباریست، این فیلدها عبارتند از:
       رژیم درخواستی
       طبع غذایی 
       وضعیت روحی
       حساسیت های غذایی
       علایق غذایی
       تنفر های غذایی
       نکات خاصرژیم درخواستی

مهمترین فیلد این بخش جهت ارائه رژیم توسط متخصصین تغذیه مجموعه متدمن به شما کاربران گرامی، فیلد "رژیم درخواستی" است.
بعبارت بهتر در اولین مرحله از تکمیل فرم تغذیه، کاربران گرامی باید نوع رژیم درخواستی خود را مشخص کنند. اما همانگونه که در مرحله اول از تکمیل فرم تغذیه توضیح داده شد، هر نوع رژیم غذایی که توسط کاربران در مرحله اول انتخاب شود خود دارای زیر رژیم هایی است که کاربران گرامی بسته به شرایط خود باید تنها یکی از آنها را در این مرحله انتخاب کنند.
بعنوان مثال در مورد رژیم تناسب اندام این زیر رژیم ها عبارتند از: رژیم کاهش وزن رژیم افزایش وزن رژیم تثبیت وزن رژیم اختلالات خوردن با توجه به اینکه قبلاً به تفضیل در مورد انواع رژیم و زیر مجموعه های هر یک از آنها در مرحله اول از تکمیل فرم تغذیه صحبت شد؛ از کاربران گرامی دعوت می شود در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، به مرحله نخست از تکمیل فرم تغذیه مراجعه فرمایند.


طبع غذایی

طبع غذایی کاربران دومین فیلد مهم در این مرحله از رژیم است.
کاربران گرامی با پر کردن این فیلد به متخصصین تغذیه متدمن در دو مورد زیر کمک می کنند:
     با داشتن دیدی صحیح از سبک زندگی کاربران عزیز، رژیمی منطبق با این سبک زندگی ارائه کنند. 
     با ایجاد شناخت از سبک زندگی کنونی کاربران عزیز به انها در دست یابی به سبک زندگی بهتری در آینده کمک کنند.

آیتم های این فیلد عبارتند از:
     گیاه خواری: این دسته از کاربران فقط موارد غذایی گیاهی میل می کنند و استفاده از گوشت یا محصولات دامی در سبک زندگی آنها وجود ندارد. 
       تغذیه استاندارد: این دسته از کاربران محدودیتی در استفاده از موارد غذایی برای خود قائل نیستند. 
       سایر سبک های تغذیه ای: این بخش برای کاربرانی تدارک دیده شده است که از سبک های خاص غذایی مانند خام خوار و ... پیروی می کنند. 


وضعیت روحی

سومین فیلد مهم در این مرحله وضعیت روحی کاربران گرامی است.
اهمیت این فیلد زمانی مشخص می شود که بدانیم: 
       طبق آمارهای معتبر یکی از تاثیرگذارترین پارامترها بر تغذیه کابران در کل دنیا وضعیت روحی انهاست
       بسیاری از بیماری ها و امراض انسان ریشه در مشکلات روحی و روانی او دارد.
       برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن از رژیم غذایی خود باید همزمان نسبت به رفع مشکلات و استرس ها نیز اقدام نمود. 
با انتخاب دو آیتم نخست این فیلد توسط شما کاربران گرامی ؛ یعنی انتخاب گزینه های زیر: 
       نگرانی و استرس دارم
       حوصله ندارم و عصبی هستم
تیم پشتیبانی مجموعه متدمن با توجه به پک انتخابی شما، مجموعه ای از نکات روانشناسی و راهکارها را در غالب مقالات ارزنده علمی برای کمک به حل مشکلاتتان فراهم خواهد نمود.

سایر فیلدهای این بخش نیز عبارتند از :

     حساسیت های غذایی:
       کاربر گرامی داشتن حساسیت غذایی در هر فردی امری رایج و عادی است، لذا متخصصین مجموعه متدمن با در نظر گرفتن این مهم فیلدی را تحت همین عنوان در مرحله چهارم از فرم تغذیه تعبیه نموده اند تا شما کاربر گرامی در صورت داشتن حساسیت غذایی بتوانید آنرا درج فرمائید. 

     علایق غذایی:
       متخصصین مجموعه متدمن بر این باور اند که تک تک کاربران ممکن است نسبت به برخی مواد غذایی علاقه خاصی داشته باشند. لذا این وظیفه متخصصین است تا بر اساس شرایط و علایق هر کاربر رژیم مورد نظر به گونه ای تهیه و تدوین گردد که ضمن دستیابی کاربران گرامی به اهداف مورد نظر خود از یک سو کاربران از عوارض مصرف نادرست مواد غذایی در امان باشند و از سوی دیگر از مصرف مواد غذایی مورد علاقه خود محروم نشوند. 

     تنفرهای غذایی:
       کاربر گرامی همان گونه که از نام این فیلد مشخص است برای جلوگیری از قرار گرفتن مواد غذایی که شما علاقه ای به مصرف آنها ندارید، تنها کافیست که آنها را در این بخش ذکر فرمائید. 
قطعا متخصصین مجموعه ما با درنظر گرفتن اهداف و علایق شخصی شما نسبت به ارائه رژیم غذایی استاندارد به شما اقدام خواهند نمود. 

     نکات خاص:
       کاربر گرامی اگر لازم است در تهیه و تدوین رژیم غذایی شما نکته یا مطلب خاصی مد نظر قرار گیرد یا قصد دارید در مورد یک فیلد بخصوص توضیحی ذکر فرمائید، لازم است بدانیم که متخصصین مجموعه متدمن این فیلد را دقیقا برای پاسخ به این نیاز شما تدارک دیده اند.
مثلا ممکن است شما در فیلد طبع غذایی گزینه سایر را انتخاب بفرمائید لذا لازم است در مورد آن اندکی توضیح دهید یا مثلاً عادات غذایی دارید که باید بیان فرمائید که در این بخش می توانید در مورد آنها توضیح دهید. 

کاربر گرامی در مرحله پنجم از تکمیل فرم تغذیه باید نسبت به درج ماهیت و نوع فعالیت های روزانه خود اقدام فرمائید.


مرحله پنجم از فرم تغذیه دارای هفت فیلد می باشد که عبارتند از: 

     ساعت استراحت
     سطح فعالیت
     نوع فعالیت روزانه
     میزان فعالیت روزانه
     فعالیت ورزشی
     نوع فعالیت ورزشی
     مدت فعالیت ورزشی در هفته

       کاربران گرامی، با تکمیل هفت فیلد فوق، متخصصین متدمن این امکان را خواهند داشت تا با بررسی و ارزیابی وضعیت فعالیت و استراحت شما، در مورد علل مشکلاتتان احتمالاتی را مطرح نمایند. بعبارت بهتر متخصصین مجموعه متدمن با بررسی سبک زندگی شما کاربران گرامی، رفتارها و تفکرات غلط موجود در آن را شناسایی و بر اساس آنها سعی خواهند نمود مشکلات را بصورت ریشه ای حل کنند. 
اما دلیل این اقدام چیست؟
       متاسفانه یکی از علل بروز مشکلات جسمانی، رفتارهای غلط هستند. این رفتارها که گاهی به عادات کاربر نیز تبدیل شده اند در طی زمان آنقدر تکرار می شوند که گاهی کاربر اصلا در مورد غلط بودن آنها تردید نمی کند. لذا متخصصین متدمن باید این عادات و رفتارهای غلط کاربران گرامی را همزمان با رژیم درمانی شناسایی کنند و بر اساس پک انتخابی کاربر در جهت رفع آنها کاربر را هدایت و به او یاری رسانند.

فیلد اول ساعت استراحت 

       کاربران گرامی، یکی از مهمترین پارامترهای تاثیر گذار بر متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما میزان خواب یا استراحت روزانه شما می باشد. متخصصین متدمن با بررسی و ارزیابی وضعیت این پارامتر و تنظیم آن می توانند به ابزاری جهت کنترل وزن و BMI شما دست یابند.
اما چگونه؟
       تحقیقات اخیر در جهان ثابت کرده است که دو شاخص میزان خوابیدن و عدم وجود برنامه خواب منظم می توانند روی BMI و مقاومت به انسولین در بدن افراد تاثیر گذار باشند. بعبات بهتر خواب با تاثیر گذاری بر هرمون ملاتونین و تغییر در تحمل گلوکوز و عملکرد غدد درون ریز بر سوخت و ساز بدن تاثیرگذار خواهد بود؛ از سوی دیگر خواب با تغییر سطح لپتین در بدن، بر میزان اشتهای نیز تاثیر خواهد گذاشت.

فیلد دوم سطح فعالیت 

       کاربران گرامی، یکی دیگر از پارامترهای مهم و تاثیر گذار بر متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما سطح فعالیت روزانه شما می باشد، بدیهی است که افرادی با سطوح فعالیت متفاوت نیازهای متفاوتی نیز به کالری و مواد غذایی دارند. لذا متخصصین تغذیه مجموعه متدمن دسته بندی سه سطحی زیر را برای کاربران درنظر گرفته اند، تا آنها به ساده ترین شکل، سطوح فعالیت خود را مشخص نمایند:
     فعالیت سبک: 
     کاربران گرامی شدت فعالیت بدنی شما سبک است اگر منجر به افزایش تعداد ضربان قلب و دفعات تنفس نشود.
مثلا نشستن پشت رایانه، ایستادن، حرف زدن تلفنی و ...
     فعالیت متوسط:
     کاربران گرامی شدت فعالیت بدنی شما متوسط است اگر منجر به افزایش تعداد ضربان قلب و دفعات تنفس شود
     ولی این افزایش به حدی نیست که
مانع صحبت کردن فرد شود
     مانند دویدن آرام، طناب
زدن، پیاده روی تند، شنا و دوچرخه سواری با سرعت کم و متوسط و...
     فعالیت شدید: 
     کاربران گرامی شدت فعالیت بدنی شما شدید است اگر منجر به افزایش تعداد ضربان قلب و دفعات تنفس شود
     بگونه ای که این افزایش به حدی باشد که مانع صحبت کردن راحت و عادی فرد شود. 
     مانند دویدن سریع ، دوچرخه سواری با سرعت زیاد و...

فیلد سوم نوع فعالیت روزانه

       کاربران گرامی، فارق از شدت فعالیت روزانه که در فیلد دوم مورد بررسی قرار دادیم نوع فعالیت روزانه نیز می تواند در استایل و مشکلات جسمانی شما تاثیرگذار باشد، بعنوان مثال اگر کاربری فقط در طول روز پشت میز بنشیند، با فرد دیگری که در طول روز بصورت ایستاده کار میکند متفاوت خواهد بود گرچه هر دو فعالیت از نوع سبکی محسوب می شوند. 
       لذا درخواست متخصصین مجموعه متدمن از شما کاربر گرامی تعیین نوع فعالیت روزانه خود در این فیلد است، تا امکان در اختیار قرار دادن بهتر راهکارها و روش های موثر در درمان یا ایجاد تناسب اندام برای شما کاربران گرامی فراهم گردد.

فیلد چهارم میزان فعالیت روزانه

       کاربران گرامی، متخصصین تغذیه مجموعه متدمن تاکنون با همراهی شما توانسته اند به شدت و نوع فعالیت روزانه شما دست یابند، اما این موارد برای محاسبه دقیق کالری و مواد مغذی مورد نیاز بدن شما به تنهایی کافی نیستند لذا از شما درخواست داریم برای تکمیل نمودن دقیق این پازل مدت فعالیت روزانه خود را نیز مشخص فرمائید.
       قطعا کاربرانی که فعالیت های روزانه متوسط خود را در طولانی مدت انجام می دهند با کاربرانی که همین فعالیت ها را در کوتاه مدت انجام می دهند یا فعالیت های شدید را در کوتاه مدت انجام می دهند شرایط متفاوتی از نظر رژیم درمانی خواهند داشت.

فیلدهای مربوط به فعالیت های ورزشی

       کاربران گرامی بدن هر یک از ما علاوه بر کار و فعالیت روزانه خود به انرژی و مواد غذایی جهت ورزش نمودن نیاز دارد.
       قطعا در جامعه مدرن کنونی بسیاری از شهروندان برای دستیابی به سلامت جسم، تناسب اندام و رهایی از فشارهای روحی و روانی به ورزش روی آورده اند؛ لذا متخصصین مجموعه متدمن نیاز دارند برای محاسبه دقیق کالری و مواد مغذی مورد نیاز بدن کاربرانی که فعالیت ورزشی دارند، از کمیت و کیفیت فعالیت های ورزشی آنها آگاهی یابند؛ تا با ترکیب فعالیت های روزانه و ورزشی و در نظر گرفتن هدف هر یک از کاربران از دریافت رژیم غذایی به فرمولی دقیق جهت محاسبه کالری و واحدهای غذایی مورد نیاز کاربران دست یابند.
در این بخش کاربران گرامی باید ابتدا مشخص نمایند که فعالیت ورزشی دارند یا خیر؟
اگر فعالیت ورزشی داشته باشند لازم است تا در دو فیلد بعدی نوع و مدت زمان فعالیت ورزشی خود در طول هفته را مشخص کنند، ولی اگر فعالیت ورزشی نداشته باشند نیازی به پر کردن دو فیلد بعدی نیز نمی باشد.

کاربر گرامی در مرحله ششم از تکمیل فرم تغذیه داده های مربوط به ماهیت و نوع بیماری های احتمالی شما دریافت می شود.


کاربر گرامی در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید یا پروسه درمانی خود را سپری می کنید لازم است مرحله ششم فرم تغذیه را تکمیل فرمائید و در غیر این صورت نیازی به تکمیل این مرحله نیست. 

شاید مهمترین نکته ای که باید ذهن کاربران گرامی را به خود مشغول نماید، تفاوت بین رژیم بیماری ها در مرحله اول و مشخصات بیماری کاربران در مرحله ششم باشد.   

بعبارت بهتر کاربران گرامی باید بدانند که تفاوت بین مرحله اول و ششم در چیست و چه کاربرانی باید رژیم مخصوص بیماری ها را در مرحله اول برای خود انتخاب کنند و چه کاربرانی باید تنها به درج اطلاعات بیماری های خود در مرحله ششم بپردازند؟

برای پاسخ به این سوال لازم است ابتدا پی به هدف متخصصین مجوعه متدمن در ایجاد این دو مرحله ببریم ، سپس می توانیم با شفافیت به بیان پاسخ سوالات فوق بپردازیم.

متخصصین مجموعه متدمن کاربرانی را که دارای بیماری هستند به دو گروه کلی تقسیم بندی نموده اند:
گروه اول کاربرانی که به دنبال درمان بیماری خود هستند. 
گروه دوم کاربرانی که به دنبال دریافت رژیم غذایی مناسب برای خود هستند.

طبق تقسیم بندی فوق در گروه اول کاربرانی قرار دارند که مشکل اصلی آنها بیماریشان می باشد و رژیم درمانی وسیله ای برای بهبود یا تسریع و کمک به بهبود آنها به شمار می رود.
این دسته از کاربران همان کاربرانی هستند که باید در مرحله نخست نوع رژیم خود را بیماری ها انتخاب نمایند؛ زیرا آنها برای درمان بیماری خود به سایت متدمن مراجعه نموده و احتمالا طبق توصیه متخصصین رژیم درمانی باید در دستور کار آنها قرار گیرد.

اما گروه دوم کاربرانی هستند که بخاطر اهداف دیگری به سایت مراجعه نموده اند و در عین حال دارای مشکلات درمانی نیز می باشند لذا باید در هنگام نوشتن رژیم غذایی برای آنها، بیماری هایشان را نیز مدنظر قرار داد. 
در این دسته از کاربران گرچه مشکل بیماری مشکل اصلی محسوب نمی شود اما نمی توان از ان صرف نظر نمود و باید بیماری را بعنوان پارامتری تاثیر گذار همواره مد نظر قرار داد، مثلا ممکن است کاربری برای دریافت رژیم تعیین جنسیت یا تناسب اندام به سایت مراجعه نماید اما به دلیل داشتن برخی مشکلات دیگر از داروهایی نیز استفاده نماید، لذا متخصصین در هنگام ارائه رژیم به این گروه از کاربران همواره تداخلات غذا و دارو و برخی پارامترهای دیگری را که در بیماری انها موثر است را نیز در نظر می گیرند، اما رژیم آنها را برای رسیدن به هدفی که کاربر بخاطر آن ثبت نام نموده یعنی مثلا تعیین جنسیت یا تناسب اندام است تنظیم می کنند.
اکنون و بر اساس توضیحات فوق کاربران گرامی می توانند تفاوت دو انتخاب خود را درک نمایند و به درستی تصمیم گیری کنند، اما اگر هنوز هم برای شما سوالاتی مطرح است و نیاز به مشاوره دارید؛ حتما توصیه می شود به بخش فرم درخواست مشاوره مراجعه نموده و قبل از دریافت رژیم مشاوره لازم را نیز دریافت نمایند.

تکمیل فرم تغذیه سومین گام برای دریافت رژیم آنلاین (سه مرحله سوم فرم)

کاربر گرامی در بخش قبل با بررسی و آنالیز شش مرحله نخست از فرم تغذیه (مراحل اول تا ششم) در مورد علت وجود و روش تکمیل تک تک فیلدهای موجود در این مراحل و دلایل تاثیر گذاری محتوای این فیلدها بر رژیم شما به تفضیل مطالبی را بیان کردیم. در این بخش با روشی مشابه به دنبال تشریح سه مرحله آخر از فرم تغذیه (مراحل هفتم، هشتم و نهم) برای شما کاربران گرامی هستیم.


کاربر گرامی در مرحله هفتم از تکمیل فرم تغذیه باید نسبت به درج توضیحات تکمیلی از مراحل قبل خود بپردازید.

کاربران گرامی اگر در مراحل قبل در هنگام تکمیل اطلاعات خود نیاز داشتید که اطلاعاتی را ثبت کنید یا به نکته ای اشاره کنید تا متخصصین در هنگام ارائه رژیم آن را مدنظر قرار دهند؛ اما در مورد مکان مناسب برای درج اطلاعات خود ابهام داشتید اکنون می توانید در این مرحله آن نکته را ذکر بفرمائید.

مثلا فرض بفرمائید که لازم است تصویری از داروهای خود را آپلود کنید، یا جواب آزمایشات خود را که بیانگر میزان چربی خون یا سایر پارامترهای بیماری شما مانند فاکتورهای التهابی هستند، به متخصصین تغذیه نشان دهید.
همچنین ممکن است بخواهید به ذکر نکته ای بپردازید که پزشک شما توصیه نموده آن را در رژیم غذایی خود رعایت کنید مثل مصرف یا عدم مصرف یک ماده معدنی بخصوص در رژیم غذایی تان.
در تمامی موارد فوق می توانید از دو فیلد تدارک دیده شده در این بخش استفاده نمائید.

دو فیلد موجود در مرحله هفتم عبارتند از :
     فیلد پیوست ها
     فیلد توضیحات تکمیلی

       کاربران گرامی در فیلد پیوست ها شما این امکان را دارید که تمامی آزمایشات یا تصاویر احتمالی مورد نظر خود از داروها و مکمل های مصرفیتان را برای اطلاع متخصصین مجموعه متدمن بارگزاری فرمائید.

       توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد که فرمت فایل های ارسالی شما باید حتما بصورت عکس باشد و تصاویر باید شفاف و قابل مشاهده باشند لذا توصیه می شود از عکس های باکیفیت مطلوب استفاده فرموده و قبل از ارسال تصاویر حتما یکبار خودتان آنها را چک بفرمائید تا اطمینان حاصل کنید که متن نوشته های درون عکس قابل مشاهده هستند.

       کاربران گرامی در فیلد توضیحات تکمیلی شما این امکان را دارید که به بیان تمامی نکات و مطالبی بپردازید که علاقه مند هستید متخصصین تغذیه قبل از ارائه رژیم به شما از آنها اطلاع یابند.

       این نکات می توانند کلیه مطالبی را که خود شما مدنظر دارید یا پزشکان و متخصصین شما توصیه نموده اند که در رژیم غذایی خود آنها را رعایت فرمائید شامل شود؛ لذا توصیه متخصصین مجموعه متدمن به شما درج نکات بصورت دسته بندی شده است یعنی مثلا:
       متخصص گرامی نکات مورد نظر بنده عبارتند از:  .........................
       متخصص گرامی نکات مورد نظر پزشک بنده عبارتند از: .........................
       متخصص گرامی نکات مورد نظر مربی ورزشی بنده عبارتند از: .........................
       متخصص گرامی نکات مورد نظر روانشناس بنده عبارتند از: .........................

کاربر گرامی در مرحله هشتم از تکمیل فرم تغذیه باید نسبت به ثبت وعده های غذایی یک روز خود اقدام فرمائید.

     کاربران گرامی متخصصین تغذیه مجموعه متدمن در این مرحله به دنبال آشنایی با سبک تغذیه عادی شما هستند، لذا از شما درخواست نموده اند اطلاعات تغذیه ای یک روز خود را وارد فرمائید. 

کاربران گرامی لطفا در ورود اطلاعات غذایی یک روز خود به نکات زیر توجه فرمائید:
       هدف متخصصین متدمن آشنایی با روند عادی تغذیه شماست؛ لذا لطفا یک روز غیر تعطیل را جهت درج اطلاعات خود انتخاب فرمائید، همچنین در روز مورد انتخاب نباید به مهمانی رفته باشید یا میهمانی در خانه شما باشد. 
       در ثبت اطلاعات غذایی خود حتما زمان (ساعت میل نمودن ماده غذایی) را درج فرمائید، زیرا عملکرد بدن شما و سوخت و ساز آن در ساعات مختلف روز متفاوت است.
       دو روش رایج علمی برای ثبت اطلاعات غذایی شما وجود دارد که عبارتند از "ریکال" و "رکورد".
       در روش ریکال (Recall) شما باید نسبت به ثبت اطلاعات غذایی روز قبل خود برای متخصصین اقدام فرمائید.
       در روش رکورد (Record) شما باید یک روز را انتخاب فرمائید و هر ماده غذایی را درآن روز مصرف می کنید برای بررسی متخصصین ثبت فرمائید.
       
مزیت روش رکورد نسبت به ریکال در آن است که در روش رکورد هر گاه ماده غذایی مصرف می شود بلافاصله ثبت می گردد، لذا امکان بروز خطا یا فراموشی در آن کمتر است اما در روش ریکال آنچه را به یاد می آوریم یادداشت می کنیم که ممکن است برخی موارد نیز فراموش شوند مانند قندهایی که همراه با چای میل می کنید. اما روش ریکال ساده تر است و افراد له دلیل همین سادگی معمولا این روش را به روش رکورد ترجیح می دهند.

متخصصین تغذیه متدمن برای اطمینان از ثبت تمامی اطلاعات و رعایت دسته بندی از سوی شما کاربران گرامی ۶ فیلد را در این بخش تدارک دیده اند؛ سه فیلد برای وعده های غذایی اصلی و سه فیلد هم برای میان وعده ها

میان وعده عبارت است از هر ماده غذایی که در بازه ی زمانی بین دو وعده غذایی اصلی مصرف شود؛ بر این اساس ممکن است بازه زمانی میان وعده از چند دقیقه تا چند ساعت باشد، لذا توصیه اکید می شود حتما در زمان ثبت میان وعده ها ساعت مصرف هر یک از مواد غذایی مصرف شده را یادداشت فرمائید.

کاربر گرامی در مرحله نهم از تکمیل فرم تغذیه باید نسبت به ثبت نهایی درخواست خود اقدام فرمائید.

     کاربران گرامی در مرحله نهم از فرم تغذیه باید نسبت به انتخاب پکیج مورد نظر خود اقدام فرمایند.

       باتوجه به اینکه در مورد پکیج های قابل انتخاب توسط کاربران در بخش های قبل توضیحات لازم داده شده است از ارائه توضیحات بیشتر در این بخش اجتناب می شود، اما اگر به دنبال مسیری برای مطالعه مجدد محتوا و نتایج هر یک از پکیج های ارائه شده در این بخش هستید طبق توضیحاتی که در ابتدا این بخش آمده است می توانید با مطالعه صفحه ارائه پک های رژیم درمانی اطلاعات مورد نظر خود را کسب نمائید.
کاربر گرامی البته فراموش نکنید که شما امکان انتخاب هر پکی را در این بخش نخواهید داشت بلکه سیستم ارائه پک ها با توجه به محتوای پک و نوع رژیم مورد انتخاب شما بصورت هوشمندانه یک فیلتر اولیه را انجام می دهد و از میان تمامی پک ها تنها مواردی را که مناسب شما هستند (بر اساس تطابق بین محتوای پک و نوع رژیم و زمان ارائه خدمت) در اختیار شما قرار می دهند، بعنوان مثال برای رژیم اختلالات متابولیک ژنتیکی هیچ پک دوماهه ای تعریف نشده است، زیرا پیگیری این بیماری باید بصورت ماهیانه و بر اساس نتایج حاصل از رژیم درمانی انجام گیرد.

     کاربر گرامی توجه به نکات مهم زیر قبل از انجام تایید نهایی فرم تغذیه حائز اهمیت است:

       حتما قبل از تایید نهایی فرم تغذیه بخش قوانین و مقرارت سایت متدمن را مطالعه بفرمائید.
       از به روز بودن اطلاعات پروفایل خود اطمینان حاصل فرمائید؛ ببرای این مهم لازم است بلافاصله بعد از پر نمودن فرم به بخش پروفایل کاربری مراجعه نموده و با انتخاب آیتم پروفایل ، کلیه اطلاعات خود را چک کنید.
       برای خرید بسته انتخاب کردن چک باکس پذیرش قوانین و مقررات و انتخاب پک الزامی است و در صورت عدم انتخاب یکی از این دو مورد درخواست شما تایید نهایی نخواهد شد.
       در صورت بروز مشکل حتما با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

استفاده از اطلاعات آپلود شده در صفحه پروفایل کاربری چهارمین گام برای دریافت رژیم آنلاین

کاربرگرامی پس از اتمام مراحل تکمیل فرم تغذیه ، متخصصین مجموعه متدمن با بررسی اطلاعات شما و بر اساس پکیج مورد درخواست شما نسبت به آنالیز و ارائه خدمات به شما از طریق پروفایل کاربری شما اقدام خواهند نمود.

در این راستا و در اولین گام از طریق پنل پیامکی مجموعه متدمن در هر مرحله وضعیت ارائه خدمات به شما اعلام می گردد، سپس براساس پکیج مورد درخواست شما، محتواهای تخصصی گوناگونی مانند مقالاتی که تکمیل کننده زنجیره رژیم درمانی شما هستند در پروفایل کاربری شما همراه با رژیم غذایی شما بارگذاری می شوند. درون هر PDF علاوه بر محتوای مورد نظر آدرس برخی سایت ها نیز قرار دارد که مشاهده و مطالعه آنها می تواند بسیار مفید باشد؛ همچنین متخصصین مجموعه متدمن بر اساس نیاز شما کاربران گرامی لینک های مفیدی را جهت ارائه خدمات در اختیار شما قرار می دهند، این لینک ها همانند پل های ارتباطی، شما را دقیقا به صفحات یا متن هایی مرتبط می کنند که کارشناسان و متخصصین مجموعه متدمن آنها را برای دستیابی شما عزیزان به هدفتان از دریافت رژیم طراحی نموده اند. 
هرگز فراموش نکنید که متخصصین تیم متدمن همواره سعی خواهند نمود امکانات جدیدی را در پنل کاربری شما قرار دهند تا شما را در رسیدن به اهداف مورد نظرتان یاری رسانند. لذا توصیه اکید ما به شما مشاهده روزانه پنل کاربری تان است که در صفحه پروفایل کاربری قرار دارد.
همچنین بلافاصله بعد از پرداخت وجه و حتی قبل از تنظیم رژیم غذایی و دریافت مشاوره از سوی متخصصین متدمن ، بهتر است نسبت به آغاز ثبت وزن هفتگی خود اقدام فرمائید؛ زیرا اطلاعات ثبت شده شما در بخش ثبت وزن که در بخش پروفایل از پنل کاربری شما قرار دارد، ابزاری موثر را جهت تصمیم گیری بهتر در اختیار متخصصین متدمن قرار می دهد. 
در انتها یاد آوری می کنم که در راستای ارائه دیدی بهتر از خدمات و محتواهای پکیج های دیگر مجموعه متدمن، همواره بخشی از مطالب و محتواهای این پکیج ها بصورت رایگان و نمونه در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد؛ توصیه می شود انها را مطالعه فرموده و در صورت تمایل به تغییر پکیج مورد انتخاب خود با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.
همچنین اگر در هر مرحله ای از دریافت رژیم خود با مشکلی مواجه شدید می توانید با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

در ادامه از کاربران گرامی دعوت می شود بصورت شماتیک با بخش های مختلف پنل کاربری خود آشنا شوند:

پروفایل کاربری

داشبورد کاربری

پروفایل

رژیم های درخواستی

نظرات و دیدگاه های شما